Baskılı Poşet Nerelerde Kullanılır?

Günlük yaşamımızda en çok ihtiyaç duyulan  ve kullanılan araçlardan biride baskılı poşet çeşitleridir. Dünya üzerinde yapılan bir araştırmada kullanılan poşet sayısına bakıldığında ortaya çıkan rakam azımsanmayacak kadar fazladır.

Özellikle Korana virüs salgının başladığı 2020 yılı itibarı ile poşet kullanımı yüzde 40 oranlarında artmıştır. Markette, tekstilde, manavda, pazarda her alanda ihtiyaç duyduğumuz poşetler neredeyse hayatımızın bir parçası haline gelmiştir. Kullanım alanları göz önüne alındığında, her sektör için farklı baskılı poşet ve poşet çeşitleri imal edilmiştir.

Hışır Poşetler

Poşetler arasında en çok kullanılan çeşik Hışır Poşettir. Hemen hemen her sektörde kullandığımız hışır poşet çeşitleri günlük ihtiyaçlar göz önünde bulunarak üretilir. Rulo şeklinde üretilen hışır poşetler genelde toptan poşet şeklinde piyasada bulunur.

Manav, kuruyemiş, fırın, bakkal ve marketlerde kullanılması tercih edilen hışır poşetler kullanıma uygun, pratik ve son derece ekonomik poşet çeşididir. Farklı desen ve renklerde bulanabilir ve ana malzemesi plastiktir.

 Baskılı Poşet

Baskılı poşet çeşitleri naylon, plastik, bez ve kağıt gibi malzemelerden üretilmektedir. Baskılı poşet üzerinde alış veriş yaptığınız firmanın logosunun ve bilgilerinin yer aldığı poşet çeşididir.

Bu tür firmalar poşetçi firmadan sipariş ettikleri ürünü almadan önce, logo ve bilgilerinin poşete  baskı yaptırarak satın alırlar. Baskılı poşetler reklam içerikli olup, ürünün kalitesini ve hizmetini de tanıtmış olurlar. Görsel anlamda zengin duran baskılı poşetler en ucuz ve ekonomik reklam yöntemidir.

Baskılı Poşet Çeşitleri Ve Fiyatları

Kullanım alanı geniş olan poşet çeşitleri arasında çöp poşetleri, kilitli poşetler, poşet baskısı yapılmış naylon poşetler, tıbbi atık poşetleri, takviyeli poşetler gibi birbirinden farklı çeşitleri bulmak mümkündür. Poşet fiyatları ise ürünün çeşidi ve kalitesine göre değişir.

1 kg orta boy hışır poşet fiyatı ile orta boylu rulo poşetlerin kilosunun fiyatları ayrıdır. Baskılı poşetlerdeki fiyatlar ise hışır sade poşetlere oranla biraz daha fazladır. Örneğin basit basım yapılmış bir market, kuruyemiş ya da fırın poşetinin fiyatı da farklılık gösterir. Ancak fiyatlar basım işleminde kullanılan malzemeye göre değişebilir.  İstediğiniz kalite ve fiyatta bulabileceğiniz poşetleri https://baskiliposetal.com adresinden bulabilirsiniz.

Baskılı Poşet Üretim Aşamaları ve Poşet Çeşitleri Nelerdir?

Hayatın vazgeçilmez bir parçası olan poşetler, hem üreticiler hem de tüketiciler tarafından gerek kullanım pratikliği, gerek taşıma pratikliği ve de kolay işlenebilirlik özelliğine sahip olması sebebiyle oldukça fazla bir miktarda tercih edilmektedir.

Piyasadaki çoğu poşetçi belli başlı aşamalardan geçerek tüketiciler için poşet baskı üretimine seri bir şekilde devam eder.

Poşet Üretim Aşamaları Kaç Adımdan Oluşur?

Yaklaşık olarak çoğu poşet üretim fabrikalarında beş aşamalı geleneksel ve en düzgün üretim faaliyeti gerçekleştirilir. Bu aşamaların ilki plastik ham madde karıştırma aşamasıdır. Bu güzel bir film elde etmek için yapılması gereken ilk şeydir. Daha sonra ikinci aşama plastik film makinesidir. Karışan ham madde bu makineden geçerek film rulosu haline gelmelidir.

Eğer bu film rulolarına baskı yapılıp baskılı poşet elde edilecekse üçüncü aşama denen matbaa aşamasından filmler geçmelidir. Bunu dördüncü aşama olan kesim aşaması takip eder son olarak ise bu esnada kaçan fireleri tekrar üretime kazandırabilmek için bir geri dönüşüm aşaması mevcuttur.

Poşet Satışı

Poşet satışları toptan ve perakende olmak üzere iki çeşittir. Genelde toptan poşet satışı tercih edilir. Tedarikçiler ürettikleri ürünlerin reklamlı reklamsız alıcılara hizmetini sunabilmek adına yoğun bir talepte bulunurlar. Özellikle işletmeler logolarının ve isimlerinin üzerinde basılı olan poşetlere yönelirler.

Bu sayede reklamları elden ele taşınmış olur. Bu işi gramaj ve kalınlık açısından en kaliteli yapan firmalar tercih edilmelidir. Bu bağlamda poşet fiyatları kalitesine göre şekillenmektedir. Burada önemli olan detay poşetin ucuz veya pahalı olması değil kaliteli olmasıdır. Doğal olarak hışır ve atlet poşetler baskılı poşetlere nazaran daha uygundur.

Baskılı Poşet Çeşitleri

Kullanım alanına ve kullanılan ürüne göre çeşitlere ayrılan poşetler pek çok farklı özellik altında dağılmışlardır. Poşetin ağırlık taşıma kuvveti, esneklik biçimi farklılıklar arasındadır. Bu farklılıklara göre mağaza poşeti, hışır poşet, market poşeti, atlet poşet vb. şekillerde isimlendirilip üretilmişleridir.

Kullanıcı ve tedarikçiler kendilerine en uygun olan özellikteki poşeti seçerek talepte bulunabilirler. Bu konuda daha donanımlı ve gerçekçi bilgilere ulaşmak için bu siteyi https://baskiliposetal.com  ziyaret edebilirsiniz. Site içeriğinde baskı poşet çeşitleri de bulunur.